Läänemaa aasta isa on Maanus Jõevee – Lääne Elu

Maanus Jõevee. Foto: Krissi Kõrv

Läänemaa aasta isa tiitli saab sel aastal kullamaalane Maanus Jõevee, kellel on viis last – neist vanim 28 ja noorim 19aastane.

Jõevee esitas aasta isa kandidaadiks vanim tütar Anu Maasing-Kungla. Tema sõnul on Jõevee olnud alati eeskujulik isa, kelle tasakaalukas ja väärikas sõna on laste kasvatamisel kehtinud. „Kõige enam hindame meie, tema viis last, kes oleme nüüd jõudnud kõik iseseisva elu peale tema abivalmidust, heatahtlikkust, sõbralikkust, töökust. Ta ei tee vahet, et vanemad meist ei ole tema bioloogilised lapsed,” kirjutas tütar oma isast. Tütre sõnul võttis Jõevee 20aastasena kasvatada kolm võõraslast, kes olid tol ajal kõik alla nelja aasta vanused ja üks vaid 7kuune.

Üdrumal elav Jõevee jätkab kodutalus Ritsul esivanemate tööd: kasvatab lihaveised ja on abiliseks ka oma küla suurtalunikul. Väärtustab keskkonnasõbralikku majandamist ja koduümbruse korrashoidu.

Lastekasvatamise ja põllupidamise kõrval on Jõevee abiks valla või külaseltsi ettevõtmistel tehes heakorratöid ja korraldades spordivõistlusi. Läänemaal on Jõevee tuntud ka tubli sportlasena, kes on võrkpallis teeninud mitmeid parima mängija tiitleid ning osaleb Marimetsa Kapp rattavõistlustel.

Läänemaa aasta isa valimist korraldanud SA Läänemaa koordinaatori Ege Tatarmäe sõnul esitati aasta isa tiitlile tänavu viis kandidaati.

Allikas: Läänemaa aasta isa on Maanus Jõevee – Lääne Elu