Pärnu Muuseumi loengusari “Pärnu ja Pärnumaa ajaloo uurimisest”

Date: 20. okt. 2016

Time: 15.30 - 17.00

Location: Aida 3, Pärnu

Ajalugu

Sel korral on lektoriks SA Pärnu Muuseumi juhataja Aldur Vunk, kes tutvustab Pärnu linna arengulugu näitusel „Pärnu enne esimest ilmasõda: linnaruum vanadel fotodel “.

Tänavu möödub 120 aastat Pärnu Muinasuurimise Seltsi (Pernauer Alterthumforschende Gesellschaft) asutamisest. See baltisakslastest ajaloohuviliste linnakodanike ühendus otsustas oma esimesel peakoosolekul, 3. novembril 1896, avada seltsi kollektsioon laiemale publikule, ning seda päeva loetakse Pärnu Muuseumi asutamise kuupäevaks.

Aastapäeva tähistamiseks avati Pärnu Muuseumi kolmanda korruse saalis ülevaatlik fotonäitus tolleaegsetest linnavaadetest. Eelkõige on näitusele leidnud tee vanemad ja seni vähem publitseeritud fotod, mis pärinevad nii Pärnu Muuseumi fotokogust kui erakogudest.

Suures formaadis esitletakse vanade stereofotode baasil koostatud ruumilisi anaglüüfe, mida läbi vastavate prillide vaadates saab tunda end sajanditaguses Pärnus.
Loengusarjast:

  1. aastal alustas Pärnu Muuseum loengusarja “Pärnu ja Pärnumaa ajaloo uurimisest” uut hooaega. Kord kuus toimuvad loenguõhtud Pärnu ja Pärnumaa uurimise hetkeseisust ja kaasajal huvipakkuvatest teemadest. Loengud kätkevad endas piirkonna ajaloo tutvustamist ja kohaliku identiteedi kinnistamist.

Loengusari on eelkõige suunatud õpetajatele, kuid oodatud ka kõik teised ajaloohuvilised väljaspoolt õppeasutusi. Eesmärgiks on paikkonna ajaloolise kultuuriloo ja muuseumi töövaldkondade tutvustamine ning täiendkoolituse pakkumine piirkonna kooliõpetajatele. Lektoriteks on  tunnustatud Eesti teadlased, kes tegelevad süvitsi ka Pärnu ajaloo teemadega. Loengumaterjalid ja praktikumid muuseumi fondides on aluseks riiklike õppekavade mitmekesistamiseks.

Täiendkoolitusel osalevatele õpetajatele on loengutes osalemine tasuta, teistele huvilistele näitusepiletiga (3/2/1€).

Loengusari koosneb kahest moodulist. Esimene moodul leiab aset 2016. a. veebruarist maikuuni ning teine oktoobrist detsembrini. Üks moodul koosneb kolmest loengust ja ühest praktikumist Pärnu Muuseumi fondides või näitustel.

Pärnu Muuseum väljastab loengusarja lõppedes ühe mooduli kõikidest loengutest (kõik 3 loengut ja 1 fonditund/praktikum) osavõtjatele tunnistuse ja ainepunktid 0,5 EAP ulatuses.

NB! Oma osalemisest palun teavitada aadressil marju@pernau.ee
Liitumiseks Pärnu Muuseumi uudiskirjaga saata sooviavaldus: marian@pernau.ee

Projekti toetab Pärnu Linnavalitsus ja Pärnumaa Omavalitsuste Liit.

Kohtumiseni muuseumis!

Kõike head soovides

Marju Kurvits

Pärnu Muuseum

Marju@pernau.ee

44 30 581

+372 50 655 12